Kimovy hry

Průměrné hodnocení: 3.7 (127 hlasů)

Kimovy hryKimovy hry jsou všeobecně známé a hrají se v různých obměnách. Jsou hodně oblíbené a dalo by se říci, že i hodně užitečné, protože slouží k posilování zrakové paměti, což je schopnost zapamatovat si to, co vidíme.

Varianta č. 1

Na stůl položte různé předměty - jablko, klíče, gumu, pero... a nechte dítěti chvíli na to, aby si vše prohlídlo. Pak předměty zakryjte hadrou a dítě vám musí vyjmenovat všechno, co si zapamatovalo.

Varianta č. 2

Tato varianta je vhodná do přírody, ale i doma v případě špatného počasí se dá samozřejmě použít, děti budou mít aspoň obměnu a budou mít pocit, že hrají novou hru. Na lístečky si namalujte jednoduché obrázky (nebo můžete využít naši sadu obrázků) a rozvěste je po cestě/pokoji. V cíli musí děti opět vyjmenovat, popř. namalovat vše, co viděly. Body navíc jsou za to, když to řeknou i správně popořádku, od prvního obrázku po poslední.

Varianta č. 3

Na stůl opět položte různé předměty a zase nechte dítěti chvíli na to, aby si všechno prohlídlo. Zakryjte je, dítě se otočí zády k vám a vy zatím vytáhněte jeden předmět a schovejte ho. Dítě musí uhádnout, která věc zmizela.

Varianta č. 4

Všem hráčům zavažte oči a obcházejte je s postupně s různým kořením. Na konci hry musí děti napsat, které koření si pamatují, body navíc mohou být opět za to, kdo bude mít koření správně i popořádku.

Varianta č. 5

Nachystejte si různé předměty a ukažte je dětem. Pak je vložte do neprůhledného pytlíku, pod hadru, a děti po hmatu hádají, o kterou věc se jedná.