Nová ZOO

Průměrné hodnocení: 3.7 (390 hlasů)

Naše Zoologická zahradaZnáte zvířata Ropuňáka, Dikokana nebo Ptakorožce? Ne? Jsou z naší nové zoologické zahrady! Pokud nám chcete zoologickou zahradu pomoci rozšířit, neváhejte a hrajte si, malujte, vystřihujte, lepte a pak nám vaše výtvory pošlete. Nejzdařilejší výtvory rádi zveřejníme.

A princip hry? Vezměte si bílý papír A4 a rozstříhejte ho na lístečky přibližně 3 × 3 cm. Hromádku papírků si rozdělte na půl. Jednu půlku označte červeným fixem (stačí jen drobné značky), druhou půlku např. modrým fixem. Pro zjednodušení práce lze použít i přímo barevné papíry. Na lístečky z druhé strany napište velkými tiskacími písmeny různá zvířata tak, že začátek názvu (např. první dvě slabiky) bude na červeně označeném papírku a konec na modře označeném. Vybírejte taková zvířata, jejichž název se skládá z více slabik. 

Ke hře můžete využít i naše lístečky – ty stačí rozstříhat na poloviny a z rubu označit tak, jak bylo uvedeno v předešlém odstavci.

Lístečky pak otočte nápisy dolů a zamíchejte. Vyzvěte děti, aby si vylosovaly dva lístky - jeden červený a druhý modrý, a daly názvy na nich napsané k sobě. Tak jim vznikne slovo představující nového obyvatele ZOO. Vymýšlejte si s dětmi příběhy o zvířeti, kde bydlí, čím se živí, jak vypadá atd. Zvířátko si pak namalujte, nebo použijte obrázky původních zvířat. Ty rozstříhejte a slepte dle vaší fantazie.

Tip na obměnu – místo ZOO si vytvořte nezvyklou jarní louku. Na papírky napiště názvy různých květin, motýlů a hra může začít znovu.

A jak se to povedlo nám? Podívejte se na Lišříka (LIŠ-ka a tyg-ŘÍK):