Hry od 6 let

Bingo s vyjmenovanými slovy

Průměrné hodnocení: 3.9 (928 hlasů)

Pokud zkombinujete hrací karty Binga a kartičky s vyjmenovanými slovy, můžete si zahrát variantu hry Bingo, při které si děti procvičí i vyjmenovaná slova.

Bingo!

Průměrné hodnocení: 4 (559 hlasů)

Bingo!Bingo je společenská hra, při níž se můžete vydovádět doma, ve škole, na školách v přírodě atd. Princip je jednoduchý: hráč, který chce zvolat: "Bingo!" a vyhrát odměnu, musí mít vyškrtaná políčka ve své hrací kartě buď v řádku, nebo ve sloupci či úhlopříčce. Jestliže se někomu podaří vyškrtat všech devět políček, dostane zvláštní prémii.

Krvavé koleno (Krvavý dědek)

Průměrné hodnocení: 4.1 (394 hlasy)

Název této hry zní asi poněkud drasticky, jedná se ale o jednu z dalších obměn klasické honičky. My ji jako malí hrávali docela často a s velkým úspěchem. Zjistili jsme, že i v jiných koutech republiky byla dost oblíbená a pro ty z vás, kteří si ji moc nepamatujete a chcete ji naučit své děti, máme návod, jak hrát.

Myslím si...

Průměrné hodnocení: 4 (162 hlasy)

Hra "Myslím si..." se dá dobře využít doma i venku, např. pokud čekáte dlouho v ordinaci lékaře, nebo jedete autem a dětem je už dlouhá chvíle. Princip spočívá v tom, že se děti snaží uhádnout to, co si jeden z hráčů myslí.

Hrátky s abecedou

Průměrné hodnocení: 3.6 (86 hlasů)

AbecedaNaučit se abecedu patří mezi základy - a přitom pouhé opakování písmen může být pro děti dost nudné. Mnohem zábavnější bude výuka hrou - vyzkoušejte následující nápady a uvidíte, že děti budou abecedu brzy umět velmi dobře. 

Vyjmenovaná slova - pexeso

Průměrné hodnocení: 3.9 (231 hlas)

PexesoPexeso je hra všeobecně známá. Pomáhá rozvíjet slovní zásobu, trénuje paměť, postřeh, trpělivost. Její princip je jasný - hledají se dva shodné obrázky. V našem případě budou děti hledat něco jiného - vyjmenovaná slova.

Vyjmenovaná slova - učíme se hrou

Průměrné hodnocení: 3.7 (251 hlas)

Vyjmenová slovaKaždý si jistě vzpomene na školní léta, kdy se musel už od třetí třídy biflovat vyjmenovaná slova a postupem času si říkal - proč já se to musím učit, k čemu mi to bude... Odpovědi byly pro nás víceméně nudné - ono se ti to bude hodit. A byla to pravda. Ono se to opravdu hodí, i když dětem to stěží vysvětlíte. Budou si myslet to, co my v jejich věku. Ale zkuste jim učení se vyjmenovaných slov trochu zpříjemnit nějakou tou hrou.

Školka s míčem

Průměrné hodnocení: 3.6 (100 hlasů)

Pamatujete si? Školka s míčem, švihadlem... skákání přes gumu... jsou to hry, které děti hodně bavily a baví a pro toho, kdo si to nepamatuje, tu máme návod. Pokud si chcete zahrát "Školku s míčem", potřebujete k tomu balon a jakoukoliv zeď, ale pozor na to, aby v blízkosti nebyla okna. Co kdyby náhodou...