Od 6 let

Velikonoční kuře

Průměrné hodnocení: 4.1 (577 hlasů)

Velikonoční kuřeJaro je již v plném proudu... co takhle si s dětmi vyrobit velikonoční kuřátko z vlny? S vaší pomocí to zvládnou i děti mladší šesti let.

Včelí úl

Průměrné hodnocení: 3.9 (241 hlas)

Včelí úlVčelí úl z papíru jsem vymyslela speciálně na akci "Medové dny", která probíhá každoročně na podzim v Kuřimi a jejíž součástí je letos výstava prací žáků základních a mateřských škol. Postavte si s dětmi vlastní úl i vy, je to docela jednoduché.

Šablony pro window color

Průměrné hodnocení: 4.1 (180 hlasů)

Slupovací barvy na sklo,  window colorŠablonky můžete použít pro tzv. slupovací barvy na sklo (většinou nazývané "window color"). Jsou připraveny přímo k vytištění na papír ve formátu A4. 

Přidány nové šablonky!

Krokodýl z plastové lahve

Průměrné hodnocení: 4 (161 hlas)

KrokodýlTento nápad není z naší hlavy - děkujeme za něj paní učitelce Regíně Hajné z Města Albrechtic. Doufáme, že se vám bude líbit stejně tak moc, jako nám. A o co se jedná? Zkuste s vašimi dětmi vyrobit krokodýla z plastové lahve!

Bingo s vyjmenovanými slovy

Průměrné hodnocení: 3.9 (928 hlasů)

Pokud zkombinujete hrací karty Binga a kartičky s vyjmenovanými slovy, můžete si zahrát variantu hry Bingo, při které si děti procvičí i vyjmenovaná slova.

Poskládejte si harmoniku z papíru

Průměrné hodnocení: 4.4 (32 hlasy)

HarmonikaNásledující skládačka z papíru vyžaduje přesnost a zručnost, ale jistě ji zvládnou i děti. Harmonika, kterou si poskládají, sice nehraje, ovšem určitě je potěší. 

Nejdřív správně poskládejte papír formátu A4. Je důležité, aby všechny ohyby byly provedeny pečlivě, hrany je nutné pořádně ohnout a několikrát přejet nehtem. 

Bingo!

Průměrné hodnocení: 4 (559 hlasů)

Bingo!Bingo je společenská hra, při níž se můžete vydovádět doma, ve škole, na školách v přírodě atd. Princip je jednoduchý: hráč, který chce zvolat: "Bingo!" a vyhrát odměnu, musí mít vyškrtaná políčka ve své hrací kartě buď v řádku, nebo ve sloupci či úhlopříčce. Jestliže se někomu podaří vyškrtat všech devět políček, dostane zvláštní prémii.

Akvárium v zavařovačce

Průměrné hodnocení: 4.6 (93 hlasy)

Akvárium v zavařovačceChovat rybičky v akváriu není zrovna snadné a ani levné. Můžete si ale s dětmi vyrobit vlastní akvárium, určitě z něj budou mít radost a ještě si zajímavě vyzdobíte byt.

Loutka kočičí princezny

Průměrné hodnocení: 3.9 (55 hlasů)

Loutka Kočičí princeznaPro malé školáky a šikovnější předškoláky (kterým případně pomohou rodiče nebo starší sourozenec) přinášíme návod na loutku kočičí princezny.

Doplňovačka

Průměrné hodnocení: 3.6 (27 hlasů)

DoplňovačkaDalší doplňovačka vám prozradí závěr vtipu. Připomínáme, že v českých křížovkách se hláska "ch" zapisuje do jednoho políčka.

Syndikovat obsah