Rodinné pasy

Průměrné hodnocení: 4.3 (6 hlasů)

Bydlíte-li v Jihomoravském, Ústeckém, Olomouckém, Pardubickém, Zlínském, Královéhradeckém kraji a nebo v kraji Vysočina, určitě využijte tzv. "Rodinný pas". Jedná se o projekt na podpory rodin s dětmi a díky němu vám budou poskytnuty různé slevy a jiné výhody na spoustě míst, ať už se jedná o hrady, zámky, nebo např. lékárny.

Jestliže se chcete zapojit do projektu, musíte se zaregistrovat na stránkách www.rodinnepasy.cz a do osmi týdnů vám bude vystavena karta "Rodinný pas". Zaregistrovat se mohou nejen manželské páry s dětmi, ale i páry nesezdané a jejich děti, samoživitelé, osoby, které mají dítě v péči a pod. Jedinou podmínkou je trvalé bydliště v zapojeném kraji a mít alespoň jedno dítě do 18 let. Při registraci nezapomeňte uvést váš e-mail. Takto budete informováni o všech novinkách a akcích, jež se budou konat.

Pokud již vlastníte rodinný pas, můžete využívat slevy po celé České republice, také na Slovensku a v Dolním Rakousku. Že jej můžete uplatnit, poznáte podle samolepky s veverkami a nápisem "Rodinný pas". Ovšem pozor - u většiny obchodníků, aspoň podle naší zkušenosti, musíte platit v hotovosti, jestliže chcete tento pas použít. Ale to není zase takový problém. Slevy jsou poskytovány v různých výších, někde se jedná o pět procent, někde o dvacet, na volnočasové aktivity je to dokonce procent padesát. Seznam všech poskytovatelů najdete na této stránce. Kartu lze uplatnit i u poskytovatelů služeb, kteří jsou označeni logem Sphere.