Ušijte dětem kočičí polštář

Průměrné hodnocení: 4.2 (14 hlasů)

PolštářekChcete-li vašim dětem udělat radost a máte po ruce pár odstřižků, šicí stroj a šikovné ruce, zkuste jim vyrobit polštářek - kočku. Není to nic těžkého, určitě to zvládne i méně zkušená švadlenka. Jen jestli máte dětí víc, připravte se na to, že budete vyrábět polštářek každému z nich. Tedy aspoň mě přivádělo k šílenství  neustálé "já taky" mladšího syna a polštářky jsem nakonec ušila dva.

Materiál

Pruh oranžového fleecu 40 × 100 cm, zbytek žlutého fleecu na tvářičky, zbytek bílého froté na čumák a 70 × 45 cm dvojité bíločervené proužkované látky na uši, ocas a tlapky, černá barva na textil, duté vlákno na výplň.

Díly střihu

  1. tělo - pruh oranžového fleecu
  2. uši - 2× z dvojité červenobílé proužkované látky
  3. ocas - 1× z dvojité červenobílé proužkované látky
  4. tlapky - 4× z dvojité červenobílé proužkované látky
  5. čumáček - 1× z bílého froté
  6. tváře - 2× ze žlutého fleecu

Postup

Vystřihněte střihové díly (k vytisknutí je najdete zde). Červenobílou proužkovanou látku otočte lícem k sobě, přiložte na ni jednotlivé části kočky (2, 3, 4) a obkreslete krejčovskou křídou.

Krok 1

To samé udělejte s dílem 5 a 6. Díly vystřihněte, ale ponechte kolem nich cca 0,5 cm přídavku na švy (kromě čumáku a tvářiček). Všechny části jednotlivě začistěte (kromě čumáku a tvářiček) entlovacím stehem.

Krok 2

Uši, tlapky a ocas sešijte z rubové strany a otočte na líc.

Krok 3

Vše lehce vyplňte dutým vláknem a sešijte. Pruh oranžového fleecu (tělo) přeložte na půl a na lícovou stranu přišijte čumák a tvářičky entlovacím stehem tak, jak to vidíte na fotce.

Krok 4

Tělo otočte na rub, vložte do něj uši, tlapky a ocásek a sešijte po obvodu.

Krok 5

Nechte si dostatečně velkou mezeru na přetočení na líc a následné vyplnění. Sešijte.

Krok 6

Nakonec namalujte oči, pusu, vousky černou barvou na textil a nechte zaschnout.

Krok 7 Krok 8

Pošlete nám svoje polštářky!

Děkujeme Haně Vítkové, že nám zaslala fotku svého polštářku ušitého podle tohoto návodu pro svého syna Filipa k narozeninám. Rádi uveřejníme i další, které nám pošlete na adresu barbora@zlobidlo.cz.