Krokodýl z plastové lahve

Průměrné hodnocení: 4 (161 hlas)

KrokodýlTento nápad není z naší hlavy - děkujeme za něj paní učitelce Regíně Hajné z Města Albrechtic. Doufáme, že se vám bude líbit stejně tak moc, jako nám. A o co se jedná? Zkuste s vašimi dětmi vyrobit krokodýla z plastové lahve!

Pomůcky: plastová lahev, nůž, nůžky, lepidlo Herkules, temperové barvy, zelený krepový papír, štětce, barevné papíry, noviny.

Plastovou lahev zbavte uzávěru a její hrdlo uřežte nožem. Místo, kde jste hrdlo odřezali, prostřihněte nůžkami po obou stranách asi 10 cm dovnitř a tím vytvarujte tlamu. Roztáhněte rukama. Pokud chcete větší otvor, více obstřihněte jednotlivé strany a upravte. Pak celou lahev polepte kousky novin. Na ocas si připravte větší obdélníkový kus novin, kterým oblepte konec lahve asi 5 cm po celém obvodu. Noviny přesahující přes láhev zmáčkněte, vytvarujte ocas a svažte na konci provázkem. 

Pak krokodýla natřete temperovou barvou. Po zaschnutí dolepte nohy, oči a zuby z barevného papíru. Hřbet vytvarujte z proužku krepového papíru, který zmačkáte a nalepíte plasticky.