Lampion

Průměrné hodnocení: 4.4 (152 hlasy)

LampionPřipravila jsem pro vás o něco složitější výrobek: lampion je pracnější a časově náročnější. Můžete ale hodně projevit svoji fantazii a vyzdobit lampion různými způsoby podle svých představ.

Pomůcky: 8 větviček (23 cm), 4 větvičky (28 cm) – záleží na vás, jak chcete lampion veliký, provázek, tužka, děrovačka (pokud nemáte, lze propíchnout nůžkami), nůžky, výkres – 4 obdélníky 12×18 cm, tvrdý karton (z krabice nebo zadní strana skicáku) 14×14 cm na dno lampionu, čajová svíčka.

Čtyři kratší větvičky svažte do čtverce (je třeba vázat pevně a ve více směrech, aby se větve nerozpojily). Vyrobte horní a spodní stranu.

Do spoje větviček přivažte z vnitřní strany zbývající čtyři delší větvičky. To stejné udělejte v horní části lampionu. V této fázi upravte délky a srovnejte lampion tak, aby stál.

Připravené výkresy v rozích prodírkujte a vyzdobte dle vlastní fantazie – vybarvěte vodovkami, vystřihněte jednoduchý obrázek a podlepte jej barevným papírem nebo jen vystřihněte jednoduchý motiv (hvězda, srdíčko, stromek…).

Na hotové obrázky navažte šňůrky a přivažte je ke konstrukci lampionu.

Na karton přilepte čajovou svíčku (když vyhoří, vložte do hliníkového korpusu novou), prodírkujte v rozích, navažte šňůrky a přivažte na dno lampionu.

Lampion se zapálenou svíčkou krásně vynikne na okně.