Loutka kočičí princezny

Průměrné hodnocení: 3.9 (55 hlasů)

Loutka Kočičí princeznaPro malé školáky a šikovnější předškoláky (kterým případně pomohou rodiče nebo starší sourozenec) přinášíme návod na loutku kočičí princezny.

Pomůcky: tvrdší kousek papíru (karton z krabice), špejle, nůžky, tužka, fix, lepidlo, látka (zhruba 25×20 cm), stužky, vlna na vlasy (lze použít i jiný materiál – kokosové vlákno, lýko…), provázky  (2× 12 cm, 1× 30 cm), žlutý papír na korunku, korálky, knoflíky.

Obličej a tlapičky si tužkou předkreslete a vystřihněte (můžete si vytisknout šablonku). Obtáhněte fixem. Prodírkujte tlapky (na tlapky lze použít i velké korále).

Nalepte vlasy, korunku, uvažte čelenku.

Nejdříve vezměte delší provázek. Převažte jím látku a na jeho konce přivažte tlapky (horní končetiny). Vezměte dva kratší provázky a na jejich konce přivažte zbylé dvě tlapky (dolní končetiny). Druhý konec každého provázku prostrčte spodní částí látky (princezniny šaty), do které jste si špičkou nůžek udělali malou dírku.

Z rubové strany hlavy přilepte špejli, a pak potřete celou spodní část hlavy lepidlem a přitlačte na látku (nejlepší je použít tavnou pistoli, ale udrží to i Herkules).

Ozdobte princeznu navlečenými korálky nebo přišijte knoflíky, kousek krajky…

Stejným způsobem lze vytvořit další postavy – prince, krále, královnu, šaška…