Miska ze samotvrdnoucí hmoty

Průměrné hodnocení: 4 (43 hlasy)

Miska ze samotvrdnoucí hmotySamotvrdnoucí hmotu můžete využít k různým činnostem, ať už s malými dětmi nebo i s těmi staršími. Najdete ji ve všech prodejnách s výtvarnickými potřebami. Záleží na vás, s jakou samotvrdnoucí hmotou budete pracovat, nám se ale osvědčila hmota bílé barvy. Tentokrát jsme si pro vás nachystali návod na výrobu misky. 

Pomůcky: samotvrdnoucí hmota, miska, potravinářská fólie, kelímek s vodou, vodovky, štětec,lak na vlasy na zafixování barvy.

Nachystejte si misku (popř. talíř, hrneček...) a vyložte ji potravinářskou fólií. Ze samotvrdnoucí hmoty ulamujte kousky, které vkládejte postupně do misky - začněte nejdříve vytvářet její dno, pak postupujte dále po obvodu. Jednotlivé kousky dávejte těsně k sobě, mohou se i překrývat a pořádně je k sobě přitiskněte prsty. Pokud se vám hmota drolí, navlhčete si ruce. Hmota je pak mazlavější a lépe se s ní pracuje. Až budete mít misku podle svých představ, znovu si namočte ruce a celou ji vyhlaďte. Nechte ji pořádně proschnout (min. 24 hodin) a až po zaschnutí ji vytáhněte i s potravinářskou fólií z plastové misky. (Že je pořádně proschlá poznáte taky podle toho, že se začíná jakoby odchlipovat od krajů misky.) Odstraňte fólii.

Nakonec si misku pomalujte podle své fantazie vodovými barvami a zafixujte lakem na vlasy nebo přímo fixírkou, kterou najdete v prodejnách s výtvarnickými potřebami.