Rej rybiček

Průměrné hodnocení: 3.7 (41 hlas)

RybičkyMáte-li doma malé děti (nemusí ještě ani navštěvovat mateřskou školu) a chcete si vyrobit pěkné dekorace do bytu, máme pro vás dva nápady. Vytvořte si rybičky - jednu z papíru a druhou z papíru a ořechové skořápky. Děti se zabaví a navíc - budete mít originální ozdoby.

Rybička z papíru

Pomůcky: bílý výkres (my použili výkres A3, ale záleží na vás, jakou velikost zvolíte), vodovky, štětec, kelímek s vodou, barevné papíry, nůžky, lepidlo.

Na výkres načrtněte tvar rybky. Vystřihněte a pomalujte libovolnými barvičkami. Děti lze namotivovat pohádkou o moři, povídáním o moři - žijí v něm různobarevné rybičky... Mezitím, co bude ryba schnout, si vezměte barevné papíry a nastříhejte proužky, dlouhé zhruba tak, aby se z nich dala vymodelovat slzička. Větší děti vám jistě rády pomohou a rybu i proužky si vystřihnou samy. Vemte si lepidlo, trochu naneste na pomalovanou rybu a přilepte jeden konec proužku. Na ten samý konec z vrchní strany dejte opět lepidlo a slepte s druhým koncem tam, aby se vytvořila slza - to bude jako šupina. Až budete mít celou rybu polepenou šupinami, můžete si ji nalepit izolepou na dveře koupelny, pokojíku...

Rybka

Rybička z papíru a z ořechové skořápky 

Pomůcky: bílý výkres, pastelky nebo voskovky, polovina skořápky vlašského ořechu, nůžky, lepidlo, nit na zavěšení, jehla

Na výkres načrtněte tvar rybičky, vystřihněte a pomalujte jakýmikoli barvami. Na skořápku naneste lepidlo (např. Herkules) a přilepte na tělo rybičky. Výrobek můžete použít buď na stěnu nebo pokud budete vyrábět v období Vánoc, pověste si ho na vánoční stromeček, jistě tato ozdoba udělá všem velkou radost.

Rybka ze skořápky