Pěšky s dětmi na Černé jezero

Průměrné hodnocení: 4.3 (76 hlasů)

Šumava, Černé jezeroI v případě, že máte ještě hodně malé děti a některé třeba v kočárku, můžete v Česku vyrazit do hor. Přímo ideální je Šumava s mnoha asfaltovými cestami. Jednoduše zvládnutelným výletem je procházka z obce Špičák na Černé jezero.

Šumava, Černé jezeroPokud jste s malými dětmi na Šumavě, je toto jeden z  mnoha výletů, který můžete absolvovat i s kočárkem: dojeďte autem nad obec Špičák - nejjednodušší je dojet do Železné rudy a odtud na sever. Až po silnici vyjedete do sedla, objevíte velké parkoviště s přilehlými stánky a restauracemi. Tady nechte auto, vyložte kočárek a vydejte se k Černému jezeru. Je to přibližně 3,5 km daleko, stále po asfaltové cestě bez velkého převýšení, spíše budete klesat. Po cestě budete mít spoustu krásných výhledů a tedy i příležitostí k fotografování.

Určitě si ale nechte dostatek kapacity vašeho foťáku na Černé jezero: pokud alespoň trochu vyjde počasí, je tam opravdová idylka. Z části se jezero dá obejít a místní lesy přímo svádějí k budování domečků pro skřítky z šišek, mechu a úlomků kůry. 

Můžeme doporučit vybrat si období mimo hlavní prázdniny - to je sice na Šumavě krásně, ale příliš mnoho lidí. My na Černé jezero vyráželi počátkem května, kdy sluníčko krásně hřálo a na svazích byl vidět ještě sníh, nemuseli jsme se ale proplétat davy lidí.

Počítejte s tím, že cesta zpět je spíše do kopce a zabere více času, malé děti už také budou opravdu unavené. Ale pokud je aspoň na kousek vezmete za krk "na koníčka", určitě těch 7 až 8 kilometrů zvládnou i ve třech letech.

Šumava, Černé jezero


Zobrazit místo Zlobidlo.cz na větší mapě