Zoologická zahrada Zlín-Lešná

Průměrné hodnocení: 4.5 (90 hlasů)

Zoologická zahrada Zlín-LešnáZoologické zahrady všeobecně jsou vhodným cílem výletů pro rodiny s dětmi. Zlínské zoo navíc patří mezi ty velmi zajímavé, takže jeho návštěvu můžeme jenom doporučit.

PapoušekZoo se nenachází přímo ve Zlíně, ale okolo zámku Lešná několik kilometrů na sever od Zlína. Cestu podrobně popisují přímo na stránkách zoo (tady je odkaz), my pouze doplníme, že autem se do zoo z celé Moravy dostanete docela pohodlně a můžete si tak udělat pěkný celodenní výlet.

Určitě si vyhraďte dost času na návštěvu - zoo je poměrně rozlehlá a pokud budete chtít obejít celý okruh se všemi zákoutími, doporučujeme neomezovat se na několikahodinovou návštěvu, ale spíše obětovat celý den. Hlavní okruh obsahuje spoustu odboček a i vzdálenosti mezi jednotlivými expozicemi jsou poměrně velké. Cesta však stále vede příjemným prostředím, nemusíte se bát, že byste se mezi klecemi vzácné zvěře trmáceli.

Jednotlivé části okruhu jsou tematicky rozděleny podle kontinentů na Afriku, Asii, Austrálii a Jižní Ameriku. V africké části budou mít děti určitě největší radost z žiraf a slonů, v asijské jsou tygři a medvědi. V "Austrálii" samozřejmě najdete klokany, ve zlínské zoo je však neuvidíte někde za mříží, ale přímo mezi vámi - výběhem klokanů lze totiž procházet. Jižní Ameriku zastupují nejen různí papoušci, ale i pavilon Yucatan s krokodýly, želvami a dalšími  tropickými zvířaty.

Areál je také plný stánků s občerstvením, restaurací a dětských koutků a hřišť, takže při pěkném počasí je o celodenní zábavu spolehlivě postaráno.

Ceny vstupného, otevírací dobu a další informace hledejte přímo na stránkách zoologické zahrady.

Slon