Hledej kameny

Průměrné hodnocení: 4 (58 hlasů)

Jestliže chcete, aby se vaše děti zdokonalily v poznávání barev, počítání nebo je chcete prostě "jen" zabavit a hledáte vhodnou hru, zkuste tuto. Je vhodná nejen k moři s kamenitou pláží, můžete ji použít i v našich podmínkách. Nachystejte si voskové pastelky a kamínky, pro menší děti jsou vhodnější kameny větší. Jejich počet necháme na vás, záleží, jak dlouho chcete, aby hra trvala.

Na každý kámen namalujte barevnou značku, každé dítě bude mít kameny s jinou barvou. Rozházejte je po pláži, louce... a na signál se děti rozeběhnout hledat svůj "poklad". Můžete je namotivovat např. tak, že piráti ztratili peníze, princezna korálky apod., fantazii se meze nekladou. Kdo první nasbírá plný počet kamenů, vyhrává. Držte se i hesla - není nutné zvítězit, ale zúčastnit se a hru vyhodnoťte třeba i tak, že každý, kdo našel všechny kameny, dostane sladkou odměnu.

Pro starší, školou povinné děti, se dá tato hra obměnit i tak, že na kameny napíšete např. čísla - můžete použít malou násobilku, nebo letopočty, načrtnete geometrické tvary... a voláte: "Kdy byla bitva na Bílé hoře?" Děti musí najít letopočet. Kdo je nejrychlejší, získává kámen, kde je rok bitvy napsaný. Nebo: "Kolik je 2x2?" A podobně. Pozor, aby se vám nestalo, že budete mít např. dva kameny s výsledkem 4, je dobré mít různé příklady s různými výsledky. Vyhrává ten, kdo nasbírá největší počet kamenů.

Samozřejmě místo kamínků můžete využít i jiný materiál - dřevěné kostky apod.