Myší honička

Průměrné hodnocení: 4.1 (73 hlasy)

Honičky jsou u dětí hodně oblíbené, jsou ale náročné na bezpečnost a prostor. Je proto lepší je hrát buď v tělocvičně nebo venku, tam, kde nehrozí žádné nebezpečí úrazu. Honičky mají různé varianty a jednou z nich je "Myší honička". Nachystejte si šátky nebo proužky barevného papíru - pro každé dítě jeden. Představují myší ocásky.

Každý hráč si svůj ocásek dá zezadu za pas. Na signál se všechny myšky rozeběhnou po herní ploše a honí se navzájem. Při honičce se každé dítě snaží získat co nejvíce myších ocásků ostatních dětí, avšak musí si hlídat ten svůj, protože pokud o něj přijde, hra pro něj končí. Na začátku dětem připomeňte pravidlo, že si ocásky nesmí přidržovat rukou. Kdo nasbírá nejvíc ocásků a uchránil ten svůj, vyhrává.

Jestliže se stane, že některé děti vypadávají při hře opakovaně hned na začátku, je dobré hru tomu trochu přizpůsobit, aby i ony měly radost ze hry a neměly pocit opakovaného neúspěchu. Můžete si nastříhat více proužků nebo mít více šátků v záloze a pokud o něj dítě přijde, přiběhne si k vám pro "záchranu", pro další. V tomto případě jsou neustále všichni ve hře. Na konci honičky se ocásky spočítají a opět ten, kdo jich měl nejvíc, vyhrává.