Rejvíz, Velké mechové jezírko

Průměrné hodnocení: 4.3 (87 hlasů)

Jeseníky, Rejvíz - Velké mechové jezírkoRejvíz je malá vesnička ležící na náhorní plošině uprostřed Jeseníků. V létě je výchozím místem pro pěší výlet na Velké mechové jezírko. Cesta dlouhá necelé dva kilometry je vhodná i pro děti v kočárku, neboť cesta rašeliništěm vede po dřevěných chodníčcích.

Rejvíz, Jeseníky, Velké mechové jezírkoDojeďte autem do Rejvízu, který leží na silnici mezi obcemi Jeseník a Zlaté hory. S parkováním by neměl být problém, jen to nebude zadarmo.

Naučná zelená stezka sice není nejkratší cestou z obce k Velkému mechovému jezírku, ale pro výlet je ideální. Jelikož se nachází v chráněné oblasti, je zakázáno opouštět značenou cestu – což ovšem ale ani nedoporučujeme s ohledem na to, že les okolo cesty mnoha turistům slouží spíše jako veřejné záchodky. Cesta je ale příjemná a s ohledem na zákaz jízdy na kole i pro malé děti bezpečná.

Pokud si jako my vyberete den, kdy je krásné počasí, budete prakticky neustále míjet další a další turisty – klidnou vycházku bohužel nečekejte. Velké mechové jezírko je hned po Pradědu druhou největší atrakcí Jeseníků.

Vstup do rezervace je zpoplatněn dvaceti korunami pro dospělého. Skrze rašeliniště půjdete po dřevěných chodníčcích až k Velkému mechovému jezírku, na jehož okraji je vybudována vyhlídka. Jelikož se chodníčky ani vyhlídka nesmí opouštět (což s ohledem na přítomnost bažin opravdu není dobrý nápad), může se vám (stejně jako nám) stát, že na vyhlídce bude dost narváno. Ale aspoň nebudete mít problém najít někoho ochotného, kdo by vás jako celou rodinu vyfotil.

Celkově procházku k jezírku můžeme pro rodiny s dětmi doporučit, nicméně rozhodně se pokuste vybrat si termín, kdy se dá očekávat menší nápor turistů.

Rejvíz, Jeseníky, Velké mechové jezírko


Zobrazit místo Zlobidlo.cz na větší mapě