Linhartovský zámek a plyšoví medvědi

Průměrné hodnocení: 4.5 (84 hlasy)

Linhartovský zámekMáte pocit, že vaše děti nemají hrady a zámky moc rády? Nalákejte je na expozici plyšových medvědů, kterou můžete najít na zámku v Linhartovech. Medvědů je tam přes tisícovku a pokud máte doma nějakého medvěda-plyšáka, kterého byste chtěli do expozice přidat, klidně ho vemte s sebou a vložte ho mezi ostatní. Linhartovský zámek se nachází na severní Moravě v obci Linhartovy, která leží mezi Krnovem a Městem Albrechticemi.

Zámek byl vybudován v druhé polovině 16. století, kdy příslušník staré katolické šlechty Václav Haugvic začal s přestavbou linhartovské tvrze na renesanční sídlo. Za dobu své existence zámek vlastnili různí majitelé a v průběhu let zámek postupně chátral. Od r. 2001 je objekt majetkem města Město Albrechtice a je postupně opravován, také díky dotacím EU. (Více na stránkách Linhartovského zámku.)

Od 28. května 2005 může tento zámek navštívit i veřejnost. Nachází se zde stálá expozice (např. šicí a pletací stroje, keramika Jana Kutálka...), konají se zde koncerty, výstavy, velikonoční a vánoční jarmarky. Pokud se chystáte uzavřít sňatek a váháte stále kde, není problém zařídit obřad i zde v rytířském sálu.

Linhartovský zámek je přístupný od června do září, nově v letošním roce i v říjnu, každou sobotu a neděli. V červnu a září od 11 do 17 hodin, v červenci navíc i v pátek v tu samou dobu. V říjnu se otevírací doba zkrátí, a to od 10 do 16 hodin. Vstupné je 20 Kč pro děti a 40 Kč pro dospělé.

Kdybyste se na zámek chystali 22. srpna 2009, vydržte tentokrát do 21. hodiny. Ten den je pro návštěvníky nachystaná "Noční prohlídka zámku" se spoustou překvapení a závěrečným ohňostrojem. K dispozici bude i občerstvení - míchané alkoholické i nealkoholické koktejly. V zámeckém parku bude otevřen vinný sklípek "U netopýra".