Jak získat e-mail ve tvaru @zlobidlo.cz

Průměrné hodnocení: 4 (5 hlasů)

Chcete vlastnit e-mailovou adresu ve tvaru @zlobidlo.cz? Například michal@zlobidlo.cz? Je to snadné a je to zadarmo. Všem našim čtenářům možnost vlastnit takovou poštovní adresu nabízíme.

Všechny e-mailové adresy ve tvaru něco@zlobidlo.cz jsou provozovány ve služně Windows Live Domains, což je ekvivalent docela známe pošty zadarmo od Microsoftu Hotmail.com. Jakmile si takovou adresu zřídíte, budete ji moci snadno používat ve vašem internetovém prohlížeči a zároveň se stane vaším přístupovým účtem do dalších služeb společnosti Microsoft - například můžete používat vlastní internetovou domovskou stránku live.com nebo třeba program na rychlé zasílání zpráv Windows Messenger.

E-mailovou adresu @zlobidlo.cz můžete používat i jako alternativní e-mail k již vaší stávající adrese. Po vytvoření totiž můžete nastavit předávání všech zpráv na váš původní e-mail.

Získání vaší adresy je velmi snadné:

 1. Na titulní straně toho webu v pravé části naleznete boxík Získejte zadarmo e-mail. Klepněte na tlačítko Získat svoji adresu, případně rovnou klepněte na tento odkaz. (Doporučujeme klepnout zde na odkaz pravým tlačítkem a zvolit Otevřít v novém okně, aby vám tento návod zůstal otevřen v původním okně prohlížeče)
 2. Objeví se anglická stránka "Create your Windows Live ID" - vyplňte požadované údaje. Pokud vám angličtina příliš nesedí, zde je přehled toho, co se po vás chce:
  • Windows Live ID - sem zadejte požadovanou adresu, například "franta.novak". Používat můžete jen písmena bez háčků a čárek, tečku, podtržítko, pomlčku. Prostě běžné znaky pro tvorbu e-mailových adres. Hned po zadání textu se objeví informace, zda je e-mailová adresa volná (is available) nebo obsazená (isn't available).
  • Create password - zvolte si heslo. Musí mít alespoň 6 znaků. V pravé části se ihned objevuje, jak je heslo kvalitní (Weak = slabé, Medium = střední, Strong = silné)
  • Retype password - zadejte heslo ještě jednou
  • Alternate e-mail address - velmi důležitý údaj, sem zadejte svoji stávající e-mailovou adresu, sem vám bude například doručeno heslo od schránky @zlobidlo.cz, pokud jej zapomenete.
  • Pokud jiný e-mail dosud nemáte, můžete klepnout myší na text "Or choose a security question for password reset" - pak se objeví pole Question a Secret Answer. V Question zvolte otázku (připraveny jsou datum narození matky, nejlepší kamarád z dětství, jméno prvního domácího mazlíčka, oblíbený učitel, oblíbená historická postava a zaměstnání dědečka), do Secret Answer zadejte odpověď. 
  • First name, Last name - Jméno a Příjmení
  • Country/region - země, zvolte Czech Republic
  • Province - oblast, v našich podmínkách kraj
  • Postal code - poštovní směrovací číslo
  • Gender - pohlaví (Male = muž, Female = žena)
  • Birth year - rok narození
  • Characters - sem opište písmena z obrázku
 3. Po vyplnění stiskněte I accept - tedy přijímám. 
 4. Vytvoření schránky chvíli potrvá. Pak se objeví aktuální nabídka (více místa pro vaše e-maily), pokračujte tlačítkem Continue.
 5. Nyní jste ve svojí schránce.

Nastavení jazyka

První, co asi budete chtít změnit, je jazyk. Vpravo nahoře vidíte své jméno, pod ním text Options - klepněte na něj a pod textem Language klepněte na text English. V nabídce vyberte Čeština a vpravo dole klepněte na tlačítko Save.

Rychlý přístup do pošty

Budete-li v budoucnu chtít vybrat svoji poštovní schránku, zadejte do prohlížeče prostě jenom mail.zlobidlo.cz (nezadávajte úvodní www, prostě aby adresa vypadala celá jako http://mail.zlobidlo.cz, nicméně http:// nemusíte zadávat). Případně můžete na titulce tohoto webu v e-mailovém boxíku klepnout na tlačítko "Zkontrolovat svůj e-mail".

Čtení pošty

Po vstupu do schránky se díváte na rychlý přehled. V levé části vidíte strom složek, klepněte na Doručená pošta. Uvidíte seznam vaší doručené pošty, klepnutím na ni si ji můžete rychle přečíst. 

Psaní nové zprávy

V horní části, téměř vlevo, se prakticky vždy vyskytuje odkaz "Nová zpráva". Klepněte na něj a pište zprávu tak, jak jste zvyklí v poštovních programech nebo na jiných schránkách s poštou.

Přesměrování pošty

Pokud už máte svůj e-mail a novou adresu ve tvaru @zlobidlo.cz chcete spíše pro pobavení, jako další e-mail, může se vám hodit možnost přesměrovat veškerou svoji poštu z adresy @zlobidlo.cz na svůj původní e-mail. Jak na to? Vstupte do svojí schránky a vpravé horní části klepněte na odkaz Možnosti (tam, kde před změnou jazyka bylo Option). Poslední položka se jmenuje Další možnosti, klepněte na ni. Objeví se mnoho možností nastavení vaší schránky, vy vyberte v části Správa účtu položku Předávat poštu na další e-mailový účet. Zatrhněte možnost Předávat poštu na další e-mailový účet a zadejte svůj původní e-mail. Vpravo dole klepněte na Uložit.

Veškeré e-maily, které dorazí do vaší schránky na @zlobidlo.cz budou ihned přeposlány na váš původní účet. Ve schránce @zlobidlo.cz vůbec nezůstanou, nemusíte sem tedy chodit poštu vybírat. Ovšem pozor, pravidla říkají, že nejméně jednou za 270 dní se musíte ke svojí schránce na adrese @zlobidlo.cz přihlásit, jinak bude vaše poštovní adresa smazána.

Jaké jsou limity mojí pošty na @zlobidlo.cz?

E-mail je provozován jako varianta poštovní schránky Hotmail.com, tedy platí stejná pravidla a možnosti. K dispozici máte 5 GB místa, pokud by vám nestačilo, bude vám postupně automaticky přibývat. Ke schránce se musíte připojit alespoň jednou za 270 dní a samozřejmě ji nesmíte zneužívat k nekalým praktikám, jako je rozesílání nevyžádané pošty. Více informací naleznete zde.

Další dotazy?

Neváhejte položit svůj dotaz buď formou komentáře pod tento článek, nebo založte diskuzi ve fóru E-mailová adresa @zlobidlo.cz - určitě se vám pokusíme poradit.